biuro@polcomtex.pl

697 094 877

Oferta i wycena usług brukarskich.


Zasady wyceny - kosztorysowania usług brukarskich. Czynniki wpływające na ostateczny koszt usług brukarskich.

Wycena usług brukarskich.

Realizacje brukarskie charakteryzują się dużą różnorodnością, co sprawia, że nie ma możliwości stworzenia rzetelnego, zryczałtowanego cennika usług brukarskich, który możnaby było zastosować jako wzór dla wyliczenie kosztów każdej inwestycji brukarskiej.
Z tego powodu każda inwestycja jest wyliczana indywidualnie, a kryteria decydujące o ostatecznej cenie można, w uproszczeniu, podzielić na następujące kategorie:

  • Ukształtowanie terenu:

    Pierwszym etapem budowy nawierzchni utwardzanej jest przygotowanie tzw koryta - czyli wykopanie gruntu rodzimego w obszarze nowobudowanej nawierzchni, na głębokość zapewniającą możliwość zmieszczenia odpowiedniej ilości materiału nośnego (podbudowy) w stosunku dla przewidywanych obciążeń - np.: dla typowych nawierzchni przeznaczonych pod lekki ruch kołowy standardem jest koryto na ~30cm od planowanego poziomu '0'.
    W związku z tym klienci, u których na etapie budowy domu zostało przeprowadzone wstępne korytowane, zapłacą mniej niż tacy, u których urobek z wcześniejszych wykopów został zgromadzony w obszarze nowobudowanej nawierzchni.
    Ponadto należy również uwzględnić dostępność dla sprzętu kopiącego oraz naturalne pochylenie terenu - jeśli przekracza 10% można się spodziewać nieco wyższych kosztów inwestycji.

  • Metraż inwestycji:

    Cena jednostkowa wybudowania metra kwadratowego nowej nawierzchni będzie spadała wraz ze wzrostem ilości metrów kwadratowych danej inwestycji.

  • Rodzaj okładziny nawierzchni (typ kostki, płyt):

    Najtańsze w układaniu są typowe kostki brukowe o rozmiarach oscylujących wokół 10x20cm, w jednolitym kolorze; melanże kolorystyczne są nieznacznie droższe; do kategorii najtańszych można również zaliczyć płyty ażurowe.
    Kostki drobne rozmiarowo są wyceniane drożej; to samo tyczy się wielkogabarytowych płyt o wadze przekraczającej 80kg/szt.
    Njadrożsą opcją są okładziny wymagające bardzo dużego nakładu pracy ręcznej jak np.: ceramiczne płyty tarasowe czy kostki granitowe.
    Kostki, płyty z odzysku - są wyceniane nieco drożej niż ich odpowiedniki nowe, nieużywane.

  • Kształt nawierzchni, wzór układania:

    Nawierzchnie o kształcie prostokąta, z limitowaną ilością docinek będą opcją najtańszą. Nawierzchnie nieregularne, zawierające przeróżne wzory, łuki, skosy wymagają większego nakładu pracy co będzie miało odzwierciedlenie w kosztorysie.
    Należy jeszcze zwrócić uwagę na stosunek metrażu nawierzchni do długości jej krawędzi, np.: dwie nawierzchnie mają metraż 100m2, jedna to 10x10m, druga 100x1m - ta druga będzie znacznie droższa w wykonaniu z uwagi na ilość obrzeży (krawężników) wynoszącą 202szt w stosunku do 40szt w pierwszym przykładzie.

  • Kolizje, instalacje dodatkowe:

    Wpływ na koszt inwestycji mają również wszelkiego rodzaju kolizje z istniejącymi instalacjami (np. konieczość regulacji i obrobienia włazów studni wod/kan posadowionych w świetle nowobudowanej nawierzchni) oraz ewentualna konieczność budowy dodatkowych instalacji (np. odwodnieniowych).


Mam nadzieję, że powyższy teks przybliżył Państwu kryteria, którymi kieruję się przy kosztorysowaniu każdej inwestycji brukarskiej.
Celem uzyskania kosztorysu konkretnej inwestycji proszę o kontakt pod nr tel. 697 094 877, pod adresem emailowym: biuro@polcomtex.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.
Jeśli posiadają już Państwo projekt nowej nawierzchni, proszę o przesłanie go wraz z kilkoma zdjęciami poglądowymi terenu, na którym ma zostać wybudowana nawierzchnia, na adres biuro@polcomtex.pl. Wówczas w ciągu jednego dnia uzyskają Państwo rzetelny kosztorys.
Przykład projektu brukarskiego:

Projekt nawierzchni powinien zawierać:
- kształt nawierzchni, zarys,
- wymiary nawierzchni - zewnętrzne (czyli rozmiar nawierzchni), oraz ewentualne wewnętrzne jeśli w nawierachnię główną ma być wpisany jakiś element (np. wpisana w podjazd ścieżka do domu, oznaczenie miejsc parkingowych itp.),
- wykaz materiałów brukarskiech koniecznych do wykonania projektu z 2-5% nadwyżką na odpady i docinki.

Projekt można jak najbardziej wykonać we własnym zakresie (nie musi być bardzo profesjonalny, jednak powinien być czytelny i rzetelny), ale lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do profesjonalnej hurtownii brukarskiej, gdzie - do zakupionego materiału - projekt otrzyma się gratisowo.

Podjazdy

Przykładowe realizacje podjazdów, dróg dojazdowych, miejsc parkingowych...
Tarasy, ganki, schody

Przykładowe realizacje tarasów, ganków wejściowych i schodów.
Alejki, chodniki, ścieżki

Przykładowe realizacje alejek, chodników, ścieżek, placyków itp.
14
Lat na rynku
500
Wykonanych realizacji
Doświadczenie i rzetelność
Kompletny park maszynowy

ul. Warszawska 13

74-500 Chojna, woj. zachodniopomorskie

nr. tel: 697 094 877

email: biuro@polcomtex.pl

NIP: 858-150-95-18

REGON: 320572898

Godziny pracy

Poniedziałek

08:00 - 18:00

Wtorek

08:00 - 18:00

Środa

08:00 - 18:00

Czwartek

08:00 - 18:00

Piątek

08:00 - 18:00

Sobota

08:00 - 14:00

Niedziela

Zamknięte